MENU

Řím – bohaté antické město

Zájezd do Říma s CK Triplo

Hlavní město slunné Itálie Řím patří k nejstarším evropským městům. Podle tradice bylo město založeno roku 753 př. n. l. a díky tomu v něm najdeme nespočet antických památek. Rozsáhlé historické centrum Říma je dokonce zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zájezd do Říma je tak ideální volbou pro cestovatele s touhou po antické historii.

Památky v Římě

Památkami je Řím doslova posetý. Kdo chce stihnout to hlavní, měl by si na poznávací zájezd do Říma vyhradit alespoň jeden prodloužený víkend. Než vyrazíte, přečtěte si pár tipů na to, co v Římě vidět.

Koloseum

Eurovíkend u Kolosea

Nejznámější zřícenina na světě se nachází v Římě

Když se řekne Řím, každý si vybaví Koloseum. Koloseum původně sloužilo jako amfiteátr, neboli divadlo pod otevřeným nebem. Spíše než divadelním hrám sloužilo jako jeviště pro hony na zvířata a hlavně známé krvavé gladiátorské zápasy. Ty patřily k oblíbeným starověkým kratochvílím, což dokazuje také jeho velikost. Původně se do něj vešlo až 50 000 diváků. Po sérii zemětřesení, které nejsou v Itálii ničím výjimečným, se části Kolosea začaly bortit a dnes je z něj jedna z nejznámějších zřícenin na světě. Také díky jeho poloze v centru města je častým cílem turistů. Prohlídka Kolosea je za poplatek. Pokud se do něj turisté chtějí podívat, vyplatí se využít rezervace předem. Vyhnou se tak frontám u pokladen, které se v době turistické sezóny můžou zdát nekonečné.

Pantheon

Pantheon v centru Říma

Ikonický chrám v centru Říma

Snad jednou z nejzachovalejších antických památek, které se v Římě nacházejí, je chrám Pantheon. Chrám je zasvěcen všem římským bohům a patří k nejvýznamnějším římským památkám. Vstup do Pantheonu je lemován egyptskými sloupy. Samotný chrám tvoří kruhová stavba o průměru a výšce více jak 40 metrů. Zajímavá je také jeho kopule. V ní samotné je otvor s průměrem 9 metrů, který slouží jako zdroj přirozeného světla. Voda, která se dostane otvorem dovnitř, je odváděna kanály v podlaze. Vstup do Pantheonu byl vždy zdarma.

Fontána di Trevi

Fontána di Trevi, která plní přání

Fontána di Trevi v čele s bohem Neptunem

Nejslavnější římská fontána je bezesporu fontána Di Trevi. Podle legendy se každému, kdo do ní hodí minci, splní jeho přání. Také proto láká tato barokní fontána turisty z celého světa. Fontánu Di Trevi zdobí socha Neptuna. Fontána nebyla na svém místě vybudována náhodou. Řím odedávna zásobovaly vodou akvadukty, což byly něco jako koryta na vodu, která byla do města přiváděna z okolí (velice často tvoří akvadukty něco jako „mosty pro vodu“, kterých je po celé Itálii opět nespočet). Jedním z vyústění těchto koryt bylo právě toto místo, proto zde byla fontána v 18. století vybudována.

Forum Romanum

Kulturní centrum Říma Forum Romanum

Forum Romanum zahrnuje nespočet historických budov

Hlavní obchodní, kulturní i společenské centrum Říma se nachází v oblasti náměstí s názvem Forum Romanum. Původně sloužilo jako městské tržiště, postupně se význam náměstí stále zvětšoval. Náměstím prohází hlavní římská cesta, která vede od pahorku Kapitol (odkud je na Forum Romanum krásný výhled) až ke Koloseu. V průběhu historie zde rostlo tolik staveb, sloupů, vítězných oblouků apod., že v této oblasti archeologové dodnes neustále provádějí svá archeologické bádání a návštěvníkům Říma odkrývají další a další římské památky.

Bazilika sv. Petra

Vatikán se nachází v samotném centru Říma

Bazilika na nejslavnějším vatikánském náměstí

Přestože pro návštěvu baziliky sv. Petra musíme opustit Řím a de facto i celou Itálii, nikam daleko se chystat nemusíme. Vatikán, ve kterém se bazilika nachází, je s Římem odedávna spojen a je jeho nedílnou součástí. Bazilika sv. Petra se svou ikonickou kopulí i náměstím je oficiálním sídlem Papeže. Nejvíce lidí se zde shromažďuje v době Velikonoc a Vánoc, kdy jim Papež dává své požehnání. Vstup do baziliky je zdarma, za návštěvu vatikánských muzeí, které se zde nacházejí, už je vybíráno vstupné. To ovšem neplatí každou poslední neděli v měsíci, kdy je vstup do muzeí zdarma.

Eurovíkend v Římě od CK Triplo

Pár dní v antickém Římě si můžete dopřát díky naší nabídce zájezdů do Říma. Odletové místo si můžete vybrat dle Vašich preferencí z Prahy, Vídně nebo Katovic. Ubytování zajišťujeme v komfortních hotelech s výbornou dostupností jak do centra, tak i na letiště, odkud Vám zajistíme dopravu do centra Říma a zpět. Náš tým Vám bude po celou dobu zájezdu plně k dispozici, abyste si svůj pobyt v antickém Římě mohli užít naplno.

Mapa centra Říma

Po Římě se dá pohybovat hromadnou dopravou i pěšky. Pro orientaci ve městě je dnes ideální používat mapy v chytrém telefonu. Papírové mapy je možné sehnat v turistických infocentrech, nebo si vytisknout svou vlastní ještě před odjezdem. Pod článkem najdete přehledný plánek centra města, ve kterém jsou pojmenovány hlavní ulice a také jsou zde vyznačeny nejvýznamnější římské památky.

Plánek centra Říma s vyznačenými památkami

Mapka centra Říma, zdroj mapy: Orange Smile

Štítky článku: ,

Zájezdy Řím

Řím z Prahy

Řím z Prahy

Poznejte Řím a Vatikán za bezkonkurenční cenu. V ceně zájezdu je letenka z Prahy a ubytování ve 3* hotelu se snídaní.
Prodej skončil
od 5 990 Kč
Více info
Řím z Katovic

Řím z Katovic

Poznejte Řím a Vatikán za bezkonkurenční cenu. V ceně zájezdu je letenka z Katovic, transfer z letiště a ubytování ve 3* hotelu se snídaní.
Prodej skončil
Více info