MENU

Zavazadla – aerolinka Ryanair

Zavazadla ryanair

Každá aerolinka má jiné podmínky upravující počet, velikost nebo hmotnost zavazadel. V tomto článku je popsána zavazadlová politika aerolinky Ryanair.

Příruční zavazadla

Povolená příruční zavazadla u Ryanair

Příruční zavazadla u Ryanair

U letecké společnosti Ryanair mají cestující možnost vzít si s sebou na palubu zdarma jedno příruční zavazadlo o rozměrech 40x25x20 cm. Do těchto rozměrů se zpravidla vejde malý batoh, kabelka nebo malá sportovní taška. Všechny rozměry je nutné dodržet. Do rozměrů se počítají i odstávající kolečka nebo rukojeti. U nástupní brány může být zavazadlo přeměřeno a v případě překročení rozměrů účtuje aerolinka jednorázový poplatek 50 €. Pokud si s sebou vezmeme druhé zavazadlo, bude nám u nástupní brány odebráno za poplatek 25 €.

Cestující, kteří si přikoupí přednostní nástup do letadla, si mohou s sebou na palubu vzít ještě jedno zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm. U zájezdů s CK Triplo je přednostní nástup do letadla včetně druhého zavazadla zahrnut v ceně zájezdu.

V příručních zavazadlech nesmí být přepravovány žádné zakázané předměty (ostré předměty, kapaliny nad 100 ml, apod.). Obsah příručních zavazadel je kontrolován při bezpečnostní kontrole rentgenem. V případě, že bude nějaký ze zakázaných předmětů nalezen, bude na místě zlikvidován. Seznam všech předmětů, které jsou zakázány přepravovat v příručních zavazadlech, najdete zde.

Odbavená zavazadla

Pro odbavená zavazadla platí odlišná pravidla. Každý cestující si k letence může za poplatek přiobjednat celkem 3 zavazadla, která budou umístěna do zavazadlového prostoru. Každé z těchto zavazadel má omezenou hmotnost na 20 kg, kterou nesmí žádné ze zavazadel překročit. Rozměry zavazadla jsou ohraničeny na 81x119x119 cm. Cestující, kteří si nepřikoupili přednostní nástup, mají možnost přikoupit si malé odbavené zavazadlo do 10 kg.

Odbavené zavazadlo u Rynair

Odbavené zavazadlo

Zavazadlo, které poletí v zavazadlovém prostoru, se odevzdává obsluze letiště na přepážce check-in. Ta se nachází obvykle v letištní hale před bezpečnostní kontrolou. Číslo přepážky pro váš let svítí na tabulích odletů nebo na obrazovkách přímo nad přepážkou. Check-in se otevírá zpravidla 2-2,5 hodiny před odletem a zavazadlo je nutné odevzdat nejpozději 40 minut před odletem. Poté se přepážka check-inu zavře a další zavazadla nejsou přijímána. Protože se u přepážek často tvoří fronty i na několik desítek minut, je doporučováno odevzdat svá zavazadla co nejdříve s dostatečnou časovou rezervou a hned poté se vydat k bezpečnostní kontrole.

U odbavených zavazadel platí mírnější podmínky, co se týče zakázaných předmětů, než u příručních zavazadel. I zapsaná zavazadla jsou kontrolována rentgenem, seznam zakázaných předmětů najdete zde.

Štítky článku: ,