MENU

Paříž – s bagetou na vrchol Eiffelovky

Paříž v nociPaříž – město všech zamilovaných. Hlavní město lásky opěvované filmaři z celého světa je právě teď dostupné s našimi leteckými zájezdy. Staňte se jedním z milionů turistů, kteří neodolají krásám tohoto historického místa. Odlety jsou naplánované jak z Prahy, tak z Bratislavy. Pražské zájezdy přistávají na letišti Orly na jihu města, bratislavské na severním letišti Beauvais. Z obou letišť Vás do centra města odvezou letištní autobusy. Hotel, ve kterém Vás ubytujeme, leží na břehu Seiny, kousek od centra města.

Jelikož Paříž patří k největším evropským městům, nedá se při pohybu v ní spoléhat pouze na své nohy. Na auto raději zapomeňte, pokud svou dovolenou nechcete trávit v ucpaných ulicích centra nebo hledáním volného místa Eiffelova věžk parkování. Jako ve většině velkých měst, kam člověk jezdí za poznáním, se nejlépe vyplatí pro pohyb používat hromadnou dopravu. Pařížské MHD je na turisty připraveno a nabízí jim zvýhodněnou jedno- až pětidenní jízdenku Paris Visite. Levnější verze jízdenky pro tarifní zóny 1-3 (centrum a blízké okolí, kde se nachází většina památek, na okraji zóny je i náš hotel) vám umožní neomezeně využívat všechny prostředky hromadné dopravy po zvolený počet dní. Pokud máte namířeno třeba až do Versailles, Disneylandu, nebo chcete jízdenku použít na cestu z nebo na letiště, je k dispozici i dražší verze na tarifní zóny 1-6 (sahající až za hranice Paříže). Dražší verze neomezené jízdenky stojí přibližně dvakrát tolik, co stojí levnější. Alternativou jsou jednotlivé jízdenky, u nich jsou ale složitě řešeny přestupy a celkově při častějším cestování vyjdou dráž. Pokud je vám méně než 26 let a přijíždíte do Paříže na sobotu nebo neděli, můžete využít zvýhodněných jednodenních jízdenek.

Rozhodně nezapomeňte na mapku města. V turistických centrech ji dostanete za malý poplatek, nicméně verze turistických map Louvrese mění, takže nemůžete mít jistotu, že na mapě bude zaznačeno více než jen centrum města. Proto si raději stáhněte offline mapy Paříže do svého telefonu už doma. Verzí existuje také více, některé mají v sobě i průvodce. K ní přidejte plánek pařížského metra. V 16 linkách a na 300 stanicích, které metro má, se člověk ztratí raz dva.

Až se budete chtít nechat opájet kulturou a půjdete navštívit nějaké to muzeum nebo památku zevnitř, dejte si na čas. Většina muzeí otevírá až kolem poledních hodin, stejně tak kavárny a restaurace. Eiffelova věž otevírá své brány už o něco dřív, přesto není nutné hnát se k pokladnám už za rozbřesku – ranní hodiny si nechejte pro procházky ulicemi, dovnitř nakoukněte až odpoledne. Pokud budete mít ve svém plánování štěstí a budete v Paříži první neděli v měsíci, máte, stejně jako všichni Pařížané, vstup croissantydo všech muzeí zdarma. Ovšem bez front se to neobejde.

Až vám vyhládne, ochutnejte pravé francouzské palačinky. Ve Francii jim říkají crepes a můžete si je dát se sladkou i slanou náplní. Bagety, croissanty, víno, sýr… Vše, čím je francouzská kuchyně vyhlášená, můžete ochutnat na jednom místě právě na tomto výletě. Cena ovšem bude odpovídat západoevropským standardům. Před cestou se proto mrkněte např. na www.tripadvisor.com, kde vám recenze tisíců lidí poradí vybrat správnou restauraci či pekárnu.

Další věc, kterou nezapomeňte udělat, než do Paříže odletíte, je naučit se pro jistotu pár základních francouzských frází. Přestože je Paříž dnes jakýmsi tavicím kotlem všech světových kultur, kde žije spousta cizinců, s angličtinou spíše nepochodíte. Francouzi totiž hovoří zásadně francouzsky. Ne proto, že by jiným jazykem mluvit neuměli, ale na francouzštinu jsou místní velice pyšní a razí zásadu, že kdo chce do Francie, musí mluvit francouzsky. A zdaleka se nejedná jen o lidi, které oslovíte na ulici, nýbrž i číšníci nebo prodavači, které chtě nechtě párkrát oslovit musíte. Místní vaši snahu ocení.

Štítky článku: ,

Zájezdy Paříž

Disneyland Paříž

Disneyland Paříž

Navštivte s námi nejoblíbenější zábavní park Evropy.
Prodej skončil
od 8 490 Kč
Více info
Paříž z Prahy

Paříž z Prahy

Posezení u Seiny, krásné výhledy z Eiffelovky nebo luxusní večeře na La Defencé. To je jen pár zážitků, které Vám nabízí romantická Paříž
Prodej skončil
od 5 590 Kč
Více info