MENU

Benátky – město na vodě

Benátky
Benátky

Benátky

Benátky jsou jedno z nejzvláštnějších měst Itálie. Město vybudované na vodě táhne do svých uliček milióny turistů ročně. Navštivte Benátky s našim balíčkem a staňte se jedním z nich. V Benátkách žije přes 350 000 stálých obyvatel. Pokud se vám číslo zdá velké na rozlohou tak malé město, máte pravdu. Benátky jsou totiž rozděleny na dvě části – historické plovoucí město, ve kterém žije asi desetina Benátčanů, a pevninská část Mestre, kde se nachází většina hotelů pro turisty a také hotel, ve kterém vás ubytujeme my. Do historického centra se pak dá nejlépe dopravit pomocí tramvaje.

Tramvajová zastávka je pár kroků od hotelu. Zastavuje na ní linka T2, ze které je potřeba po dvou zastávkách (na Mestre Centro) přestoupit na linku T1 vedoucí po mostě na lagunu s historickým centrem. Jízdenka za 1,50 € platí 75 minut a je možnost libovolně přestupovat. tunnel-2127604_960_720Jízdenky kupované přímo v tramvaji stojí dvojnásobek, proto se vyplatí si jízdenku koupit předem. V samotném historickém centru Benátek nejezdí tramvaje ani autobusy. Doprava je zajištěna loděmi. Na ty platí jízdenky koupené pouze na speciální kartu, která je k dostání v informačních centrech a v pobočkách prodejen jízdenek, nebo koupené pomocí mobilní aplikace.

Gondola v Benátkách

Gondola v Benátkách

Benátky se ale vyplatí projít pěšky. Z náměstí Piazzale Roma, kde má veškerá pozemní doprava konečnou, se můžete vydat všemi směry. Protože je ale náročné prodírat se davy turistů, kterým se nejspíš nevyhne nikdo, je výhodné se pro prvních pár kroků držet davu a pokračovat s ním. Po pár metrech a prvních překonaných mostech přes kanály se davy turistů rozdělí do více uliček a poté už můžete jít v klidu vlastní cestou. Kdo následuje dav, dostane se bez problému k hlavním turistickým místům. Pokud ale vyloženě nespěcháte a chcete i trochu klidu, odbočte z davu a vyrazte do úzkých uliček Benátek, kam mají namířeno převážně místní. Nemusíte mít strach, že o nějaké z lákadel přijdete. Když se těmito prázdnými uličkami budete procházet dost dlouho, na turistická místa narazíte tak jako tak. Náměstí svatého Marka minout skoro nejde a kanál Grande s jeho slavnými mosty budete obcházet jen těžko.

Do úzkých kanálů se velké lodě nevejdou, tak jsou rájem pro gondoly. Typická podlouhlá loďka pro pár lidí a na ní gondoliér ukazující vám město. To není jen scéna z filmu. Na spoustě míst určených k nastupování do gondol je možné si takovouto jízdu zaplatit. Do gondoly se vejde až 6 lidí a 30minutová projížďka stojí 80 eur, pokud jedete v noci, tak ještě o 20 eur více. Protože to není zrovna málo peněz, někoho může cena odradit. Existuje ale jedna nízkonákladová verze, jak se gondolou projet. Takzvané Traghetty jsou větší lodě tvarem podobné gondole, které zajišťují převoz z jednoho břehu kanálu Grande na druhý na místech, kde nejsou mosty. Cena převozu je 2 eura.

Italská pizza

Italská pizza

Až vám vyhládne, s hledáním restaurace nebudete mít problém. Na samotném náměstí sv. Marka je několik restaurací, kde zažijete atmosféru luxusu, jak se patří pro centrum historického města. Ceny jsou tomu úměrně vysoké. V klasických restauracích, které najdete kdekoliv, třeba jen o ulici vedle od hlavní turistické trasy, si můžete dát pravou italskou pizzu, těstoviny nebo mořské plody. Restaurace pro turisty také sestavují různě bohaté menu. Některé restaurace si účtují poplatek za servis a dýško. Tato informace by měla být napsaná v jídelním lístku nebo by vám ji měla sdělit obsluha. Jestli nechcete být při placení překvapení, raději se zeptejte. Poplatek se pohybuje okolo 2 eur. Uličkami procházejí muzikanti s akordeóny a dalšími nástroji, zastavují u restaurací a hrají lidem na zahrádkách k obědu. Pokud budete mít štěstí, zažijete nezapomenutelný oběd jako z filmové scény doplněný o hudební podkres akordeónu.

Štítky článku: ,

Zájezdy Benátky

Benátky

Benátky

Vydejte se s námi do romantických Benátek. V ceně zájezdu je letenka z Prahy, transfer z letiště a ubytování se snídaní.
Prodej skončil
od 7 990 Kč
Více info
Karneval v Benátkách

Karneval v Benátkách

Vydejte se s námi do italských Benátek a zažijte světově proslulý karneval.
Prodej skončil
Více info